حسین اتحادی پنجشنبه 28 مرداد 1389 03:27 ق.ظ نظرات ()
معرفی سیستم جامع آموزش گلستان

 سیستم جامع آموزش گلستان، در دانشگاه صنعتی اصفهان و در راستای اجرای مکانیزه کلیه امور اجرایی آموزشی دانشگاه در کلیه سطوح، طراحی و پیاده سازی شده است. تجزیه و تحلیل، طراحی، پیاده سازی، تست و تحویل این سیستم از اسفند ماه 1379 شروع و در تابستان 1382 به پایان رسیده است.

www.semnan-mechanic.tk


در مدت 30 ماه کارشناسان مختلف با همکاری مدیریت محترم دانشگاه صنعتی اصفهان در طرح مذکور فعالیت طاقت فرسایی را دنبال کرده اند. هم اکنون سیستم گلستان در کلیه امور اجرایی آموزش دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. در راستای معرفی اجمالی سیستم گلستان، فقط می توانیم به بعضی از اصول و عملیات بنیادی سیستم اشاره نماییم. به هرحال گستردگی عملیات و امکانات به اندازه ای است که شرح کلیه جزئیات و امکانات در این گزارش ناممکن خواهد بود. این گزارش در دو بخش تحت عناوین ساختار سیستم و امکانات سیستم، موارد مهم و اساسی سیستم گلستان را مورد توجه قرار می دهد. 

1- ساختار سیستم

سیستم گلستان براساس یک ساختار در سه لایه و مبتنی بر وب و کامپیوترهای شخصی طراحی شده است. سه لایه مذکور عبارت است از سرویس دهنده بانک اطلاعاتی، سرویس دهنده وب و استفاده کنندگان از سیستم. این طراحی باعث ایجاد امنیت داده ها و در دسترس بودن آنها در همه جا می شود. با طراحی مبتنی بر وب امکان انجام تمامی امور در هر مکانی فراهم می شود. به عنوان مثال می توان به ثبت نام دانشجویان و یا ورود نمرات توسط اساتید از راه دور و از هر محل دلخواه اشاره نمود. بدیهی است این امر نیازمند مکانیزم امنیتی مناسبی جهت شناسایی کاربران و عملیات مجاز آنها بوده و البته تدابیر لازم در سیستم منظور شده است.
...
2-امکانات سیستم

به طور کلی سیستم گلستان کلیه امور اجرایی آموزش دانشگاه از لحظه پذیرش دانشجو تا پایان کار دانشجو و سپس عملیات بعد از فارغ التحصیلی را به صورت مکانیزه پشتیبانی می نماید. همچنین در مراحل گوناگون مدیریتهای مختلف دانشگاه می توانند به صورت لحظه ای اطلاعات مورد نیاز خود را از سیستم دریافت کرده و تصمیمات متخذه را در سیستم گلستان اعمال نمایند.

اهم موارد قابل ذکر به شرح زیر می باشد:
سازمان دانشگاه و تعریف نطام آموزشی
قوانین آموزشی
قوانین شهریه
قوانین مربوط به اثرات نوع درس، وضع درس، وضع نمره و نوع ثبت نام
قوانین پذیرش و فارغ التحصیلی
دروس
برنامه ریزی ثبت نام
ثبت نام
برنامه ریزی امتحانات
نمرات
گزارشها

...

قابل توجه دانشجویان گرامی

لطفاٌ قبل از ورود به سیستم بخش مقررات و نیازمندی های سیستم را به دقت مطالعه نمایید تا در استفاده از سیستم گلستان دچار مشکل نگردید.

برای ورود به سیستم از منوی سمت چپ گزینه "ورود به سیستم" را کلیک نمایید و پس از آن کد امنیتی را وارد نمایید. نام عبور برای هر دانشجو عبارت است از :
'شماره دانشجویی در سیستم قدیم' + 'S'
بعنوان مثال اگر شماره دانشجویی برابر با 851231001 بوده است نام عبور برابر با "S851231001" می باشد.

کلمه عبور هر دانشجو برابر با کلمه عبور دانشجو در سیستم قدیم می باشد. دانشجویانی که در سیستم قدیم فاقد کلمه عبور بوده اند و یا کلمه عبور قدیم آنها قابل استفاده نبوده است می توانند از شماره شناسنامه خود به عنوان کلمه عبور استفاده نمایند. توصیه می گردد کلیه دانشجویان پس از ورود به سیستم کلمه عبور خود را تغییر دهند.
دانشجویان دقت نمایند که در سیستم جدید شماره دانشجویی تغییر نموده است. برای اطلاع از شماره دانشجویی جدید، پس از ورود به سیستم به منوی "اطلاعات جامع دانشجو" رفته و از شماره دانشجویی جدید خود اطلاع پیدا کنید.

در صورت مشاهده خطای ssl certificate جهت بروز رسانی ویندوز این فایل را دانلود و اجرا نمایید. برای دانلود از سایت مایکروسافت اینجا را کلیک نمایید.